PCS vraagt aandacht voor mentale gezondheid van mannen
June 6, 2026

Samenwerkingsafspraken met Brazilië moeten ontwikkeling meerdere sectoren stimuleren

Gepubliceerd door ABC Redactie op June 6, 2026

Het recente staatsbezoek van president Jennifer Simons aan Brazilië heeft geresulteerd in concrete afspraken op het gebied van veiligheid, infrastructuur, handel, landbouw, energie en sociale ontwikkeling. Tijdens een persconferentie op vrijdag gaf het staatshoofd aan dat beide landen intentieverklaringen en samenwerkingsovereenkomsten hebben ondertekend en een gezamenlijke uitvoeringsgroep zullen opzetten om de gemaakte afspraken te begeleiden.

Een belangrijk onderdeel van de samenwerking betreft de bestrijding van grensoverschrijdende criminaliteit. Suriname en Brazilië hebben hiervoor een overeenkomst ondertekend. Ook zal opnieuw een defensieattaché worden gestationeerd bij de Surinaamse ambassade in Brazilië.

Op economisch vlak wordt ingezet op betere transportverbindingen tussen beide landen. Volgens Simons kunnen kortere handelsroutes bijdragen aan lagere prijzen voor consumenten in Suriname. Daarnaast zijn gesprekken gevoerd over de export van Surinaamse rijst naar de Mercosur-markt en samenwerking op het gebied van energie, olie en gas.

De delegatie bracht ook bezoeken aan sociale projecten, waaronder het Braziliaanse programma Bolsa Família. Volgens de president biedt dit waardevolle inzichten voor de verdere ontwikkeling van sociale programma’s in Suriname.

Simons benadrukte dat het bezoek heeft geleid tot een verdere concretisering van de bilaterale samenwerking. De komende maanden zullen volgens haar in het teken staan van de uitvoering van de gemaakte afspraken.

Related posts