WHO en de Medische Faculteit van Suriname: tot 84 procent van sigarettenpakjes mogelijk illegaal

September 9, 2026

VVI brengt risicowegen in kaart: Indira Gandhiweg en Martin Luther Kingweg behoren tot risicovolle wegen

Gepubliceerd door ABC Redactie op September 9, 2026

Het Verkeersveiligheidsinstituut, VVI, brengt in kaart welke wegen en kruispunten in Suriname de grootste risico’s vormen voor verkeersdeelnemers. Uit analyses van verkeersdata blijkt dat onder meer de Indira Gandhiweg, de Martin Luther Kingweg en het Garnizoenspad veel verkeersongevallen registreren, waaronder ernstige en dodelijke aanrijdingen.

Met zogenoemde blackspotanalyses wordt onderzocht op welke wegvakken en kruispunten de risico’s het grootst zijn. De resultaten moeten het ministerie van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening helpen om gerichte maatregelen te nemen.

Volgens onderdirecteur Verkeer en Mobiliteit van OWRO, Lucretia Beeldstroo, is hiervoor inmiddels een Terms of Reference opgesteld. Via een aanbesteding worden ingenieursbedrijven geselecteerd om onder meer de Indira Gandhiweg en de Martin Luther Kingweg grondig te onderzoeken.

Ook worden op drukke kruispunten camera’s geplaatst om verkeersstromen en gevaarlijke verkeersbewegingen beter in beeld te brengen. Daarbij wordt onder meer gekeken naar snelheid, verlichting, zichtbaarheid, wegmarkeringen, oversteekplaatsen en voorrangssituaties. Op verschillende locaties zijn inmiddels ook nieuwe wegmarkeringen en verkeersborden aangebracht.

VVI-onderdirecteur Purcy Landveld benadrukt dat samenwerking tussen ministeries en andere betrokken partijen noodzakelijk is om verkeersdata te vertalen naar concrete maatregelen en zo het aantal verkeersslachtoffers en verkeersdoden terug te dringen.

Related posts