Radio en TV ABClogo-stickyRadio en TV ABCRadio en TV ABC
  • HOME
  • RADIO
    • PROGRAMMAOVERZICHT
    • 101 JAMZZ
    • PROGRAMMA’S
  • TV
    • TV- Programmaoverzicht 4.1
    • TV- Programmaoverzicht 4.2
    • PROGRAMMA’S
  • TEAM ABC
  • OVER ONS
  • CONTACT
  • ARCHIEF
RADIO ABC LIVE
✕
Vakbeweging bereid zich voor op acties
2 November 2023
Duorijdster laat leven bij verkeersongeval aan de Verlengde Welgedacht C weg
2 November 2023

Training duurzame teelt moet ananassector verder ontwikkelen

Published by ABC Redactie at 2 November 2023

In het streven de ananassector in Suriname naar een hoger niveau te tillen, hebben de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) en het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) besloten ondernemers in de sector te trainen in duurzame ananasteelt. Speciaal hiervoor wordt het ‘Agrifood Systems Transformation Accelarator (ASTA) Programme; het duurzaam ananaswaardeketenontwikkelingsproject’ uitgevoerd.

Tegen de achtergrond van dit programma is er op 1 november 2023 voor verschillende belanghebbenden een workshop gehouden inzake het duurzaam telen van ananas. Maitrie Jagroep, onderdirecteur Landbouwkundig Onderzoek, benadrukt dat het de bedoeling is om de ananassector in Suriname een boost te geven. “Hierbij worden de productie, naoogst en afzetmogelijkheden van ananas aangepakt”, stelt Jagroep. Aan de workshop hebben onder meer boeren uit Redi Doti, Powakka en een aantal dorpen uit Marowijne meegedaan. Vanwege het ASTA-programma is er apparatuur naar Suriname gehaald die benodigd is om het nieuwe productiemodel te introduceren.

Verder is er een consultant aangetrokken uit Costa Rica, waar de ananassector vergevorderd is. De deskundige heeft tijdens de workshop zijn ervaringen gedeeld. Het ligt in de bedoeling dat jonge ondernemers met elkaar van gedachten gaan wisselen over het verder ontwikkelen van de sector, dit zodat én de producenten én
de lokale bevolking er hun voordeel uit halen. ASTA is een gezamenlijk programma alsook een mondiaal initiatief dat door de FAO over de hele wereld wordt geïmplementeerd. Middels dit programma worden boeren en andere belanghebbenden productietechnieken aangeleerd om zodoende het creëren van banen en gunstige leefomstandigheden te bevorderen. Onderdirecteur Jagroep sprak haar dank uit aan de VN Organisatie voor Industriële Ontwikkeling (UNIDO), de Internationale Arbeidsorganisatie (ILO) en de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB) voor het helpen financieren van het programma.

Dit bericht delen via:

  • Facebook
  • WhatsApp
  • LinkedIn
  • Twitter
Share

Related posts

Financiën-minister Stanley Raghoebarsing.

8 December 2023

Positieve kredietbeoordeling Suriname ook belangrijk voor bedrijfsleven


Read more

Asiskumar Gajadien Foto: SRHerald

8 December 2023

Gajadien positief over bijgestelde kredietbeoordeling voor Suriname


Read more
8 December 2023

Ori weert beschuldigingen NPS van zich af


Read more

© 2023 Ampies Broadcasting Corporation | All Rights Reserved | Webdevelopment by Creative Tech Hub Caribbean
RADIO ABC LIVE