
President Jennifer Simons heeft haar recente werkbezoeken aan Brazilië en de Dominicaanse Republiek omschreven als succesvol en resultaatgericht. Volgens het staatshoofd hebben de missies geleid tot concrete afspraken die de bilaterale samenwerking en de ontwikkeling van Suriname moeten versterken.
Simons keerde dinsdagavond terug uit Santo Domingo, samen met de ministers Melvin Bouva en Raymond Landveld, die deel uitmaakten van de Surinaamse delegatie.
Tijdens haar bezoek aan Brazilië voerde de president gesprekken met haar Braziliaanse ambtgenoot Luiz Inácio Lula da Silva. Die ontmoeting resulteerde in een reeks samenwerkingsovereenkomsten op het gebied van onder meer gezondheidszorg, defensie, cyberveiligheid, landbouw, voedselzekerheid, infrastructuur en energie. Ook werden afspraken gemaakt om de regionale integratie en economische samenwerking verder uit te bouwen.
In de Dominicaanse Republiek lag de nadruk op investeringen, toerisme en de ontwikkeling van de landbouwsector. Daar werden zes nieuwe overeenkomsten ondertekend die de samenwerking tussen beide landen moeten verdiepen. Een van de concrete resultaten is het voornemen om een ambassade van de Dominicaanse Republiek in Paramaribo te vestigen.
Tijdens het bezoek sprak president Simons ook het Nationaal Congres van de Dominicaanse Republiek toe. In haar rede benadrukte zij het belang van regionale samenwerking bij de aanpak van uitdagingen zoals klimaatverandering en veiligheid. Daarbij wees zij erop dat ontwikkelingslanden vaak onevenredig zwaar worden getroffen door de gevolgen van de klimaatcrisis.
Volgens het staatshoofd vormen de behaalde resultaten een stevige basis voor verdere economische ontwikkeling, regionale samenwerking en duurzame partnerschappen tussen Suriname en beide landen.







