Kwestie Danny’s Villapark ‘complex’
June 3, 2026
Gopal: NIS veilig genoeg voor organisatie van Got Talent Suriname
June 3, 2026

Ruim 25% van alle gevangenen is recidivist

Gepubliceerd door Biemla Gajadien op June 3, 2026

Ongeveer een kwart van de gedetineerden in Suriname keert na vrijlating opnieuw terug in aanraking met justitie. Het recidivecijfer bedraagt momenteel ruim 25 procent, een percentage dat volgens minister Harish Monorath van Justitie en Politie te hoog is.

De bewindsman stelt dat het terugkerende patroon onder sommige ex-gedetineerden zorgwekkend is. “Het lijkt soms op een abonnement”, stelt hij. Na hun vrijlating vervallen zij opnieuw in crimineel gedrag en plegen zij weer strafbare feiten.

Volgens de minister vormt vooral de resocialisatie van gevangenen een grote uitdaging. Hoewel er binnen de penitentiaire instellingen verschillende programma’s worden uitgevoerd om gedetineerden voor te bereiden op hun terugkeer in de samenleving, schieten de beschikbare middelen nog tekort. Monorath wijst daarbij op een gebrek aan personeel en beperkte capaciteit binnen de gevangenissen.

Related posts