Onderwijssector vraagt meer investering voor duurzame groei
May 1, 2026

Jules Wijdenbosch-lezing brengt eerbetoon aan academische erfenis oud-president

Gepubliceerd door ABC Redactie op May 1, 2026

Onder het thema “De erfenis van Jules Albert Wijdenbosch: grondlegger van bestuurskunde binnen de Surinaamse academische wereld” vond op donderdag 30 april 2026 in het Campus Café van de Anton de Kom Universiteit van Suriname de eerste Jules Wijdenbosch-lezing plaats. Het initiatief kwam van de Faculteit der Maatschappijwetenschappen, studierichting Public Administration, en stond in het teken van zijn grote bijdrage aan de ontwikkeling van bestuurskunde in Suriname.

De lezing werd verzorgd door Rose-Ann Franklin MSc. en richtte zich op het leven, het gedachtegoed en de academische nalatenschap van de oud-president, die precies een jaar eerder overleed.

Wijdenbosch werd daarbij nadrukkelijk erkend als grondlegger van de studierichting Bestuurskunde. De bijeenkomst werd geopend door bestuurslid Maya Manohar en trok docenten, studenten en deskundigen uit de maatschappijwetenschappen.

In de verschillende bijdragen werd stilgestaan bij Wijdenbosch’ visie op democratie, bestuur en ontwikkeling. Hij benadrukte dat democratie meer inhoudt dan alleen verkiezingen: het vraagt om blijvende betrokkenheid van het volk.

Ook wees hij op het belang van stabiliteit, nationale eenheid en rechtvaardigheid als fundamenten voor duurzame ontwikkeling. Daarnaast werd zijn overtuiging onderstreept dat er een sterke wisselwerking moet bestaan tussen wetenschap en beleid.

Zijn gedachtegoed kwam onder meer tot uiting in uitspraken als: “Bestuur is geen macht, maar dienstbaarheid” en “Zonder wetenschap wordt beleid willekeurig, zonder beleid blijft wetenschap vrijblijvend.”

Tijdens de lezing stelde Franklin voor om een nationale leerstoel ter ere van Wijdenbosch in te stellen. Ook is besloten zijn zes boekwerken op te nemen als verplichte literatuur binnen de studie Public Administration.

Related posts