‘Bloeddonatie is een bijzondere vorm van menselijkheid’
June 12, 2026
’s Lands Hospitaal start inzamelingsactie voor nieuw poliklinisch Kindercentrum
June 12, 2026

Warming-upshirt Oranje voor WK 2026 ontworpen door Patta

Gepubliceerd door Biemla Gajadien op June 12, 2026

Virgil van Dijk met de warming-up shirt van Patta. Foto: NRC.

Het nieuwe warming-upshirt van het Nederlands elftal voor het WK 2026 is ontworpen in samenwerking met de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB), Nike en het Amsterdamse streetwearmerk Patta. Het is de eerste keer dat Patta verantwoordelijk is voor een officieel ontwerp voor Oranje.

Het shirt heeft een zwarte basis met opvallende oranje en gouden accenten. In het ontwerp zijn onder meer leeuwen, kettingen en andere decoratieve elementen verwerkt. Volgens de ontwerpers vormt het shirt een visuele verwijzing naar hiphop, straatcultuur en het multiculturele karakter van Nederland.

De shirt. Foto: Patta.

Patta-General Manager Timothy Sabajo, legt uit dat ook Surinaamse invloeden bewust in het ontwerp zijn verwerkt. Patta werd opgericht door de broers Edson Sabajo en Guillaume Schmidt, beter bekend als ‘Gee’. Beide oprichters hebben Surinaamse roots. De naam Patta is afgeleid van het Surinaams-Nederlandse straattaalwoord voor schoen, dat zijn oorsprong vindt in het Sranan Tongo.

Door de grote Surinaamse gemeenschap in Nederland vond het woord al vroeg zijn weg naar de Nederlandse jeugd- en straattaal. In 2004 openden Sabajo en Schmidt hun eerste Patta-winkel in Amsterdam. Sindsdien is het merk uitgegroeid tot een internationaal bekende naam binnen de streetwearwereld.

De nieuwste samenwerking tussen Patta, Nike en het Nederlands elftal wordt door velen gezien als een unieke samensmelting van voetbal, cultuur en streetwear. Met het ontwerp brengt Patta niet alleen een ode aan Oranje, maar ook aan de diverse culturele invloeden die Nederland kenmerken.

Related posts