Hakrinbank-directeur: geen verborgen motieven bij verkoop DSB-belang

August 7, 2026

Regering en VIDS in overleg over Wet Bescherming Woon- en Leefgebieden

August 7, 2026

Vertrekkende Canadese ambassadeur wil meer Canada in Suriname

Gepubliceerd door ABC Redactie op August 7, 2026

De vertrekkende Canadese ambassadeur voor Suriname, Sébastien Sigouin, kijkt met trots terug op zijn diplomatieke missie van de afgelopen twee jaar. Sigouin bracht donderdag 6 augustus 2026 een afscheidsbezoek aan president Jennifer Simons, waarbij werd teruggeblikt op de samenwerking tussen beide landen en de verdere versterking van de bilaterale relatie.

Hoewel de ambassadeur zijn residentie had in Guyana, bezocht hij Suriname regelmatig om de contacten met de overheid, maatschappelijke organisaties en de private sector te onderhouden. Hij benadrukte het belang van de langdurige relatie tussen Canada en Suriname, die dit jaar haar 50-jarig jubileum viert.

“Het is een enorme kans en een voorrecht geweest om Canada de afgelopen twee jaar in Suriname te vertegenwoordigen”, zei Sigouin. Volgens hem is de samenwerking op verschillende gebieden uitgebreid, waaronder handel, ontwikkeling, veiligheid en capaciteitsopbouw.

Tijdens zijn ambtstermijn werkte Canada onder meer samen met gemeenschappen in het binnenland, vrouwenorganisaties, jongeren- en kinderorganisaties en bedrijven. Ook ziet de ambassadeur een groeiende belangstelling van Canadese bedrijven voor Suriname.

Als één van zijn belangrijkste resultaten noemt Sigouin de grotere zichtbaarheid van Canada in Suriname. “Ik zou zeggen dat het vergroten van Canada’s aanwezigheid in Suriname mijn belangrijkste verwezenlijking is.” Hij gaf aan dat hij zelf regelmatig naar Suriname kwam en dat ook Canadese deskundigen op het gebied van handel, ontwikkeling en bilaterale samenwerking vaker het land bezochten.

Voor de toekomst hoopt Sigouin op een verdere verdieping van de samenwerking. Hij ziet meer mogelijkheden voor Canadese bedrijven en deskundigen om betrokken te raken bij projecten, trainingen, capaciteitsopbouw en samenwerking op het gebied van veiligheid.

“Ik wil meer van Canada in Suriname”, benadrukte de ambassadeur. Hij adviseert zijn opvolger om Canada te blijven positioneren als een betrouwbare partner voor de lange termijn. “We zijn hier voor de lange termijn. We zijn er om Suriname te ondersteunen in zijn transitie.”

Sigouin zegt met warme gevoelens afscheid te nemen van Suriname. De diversiteit van het land, de cultuur en de gastvrijheid van de Surinamers hebben volgens hem een bijzondere indruk achtergelaten. “Suriname is in mijn hart en ik vertrek met grote trots op de relatie die we de afgelopen twee jaar hebben opgebouwd.”

Related posts