Energiesector moet structureel beter worden gepland en bestuurd

September 9, 2026

Vakbeweging bezorgd over aanhoudende loadshedding

Gepubliceerd door ABC Redactie op September 10, 2026

De vakbeweging maakt zich zorgen over de aanhoudende load shedding, die zowel bedrijven als huishoudens blijft treffen. C-47-voorzitter Robby Berenstein zegt dat tijdens overleg met de Suriname Energy Chamber, waarbij ook vertegenwoordigers van het bedrijfsleven en andere betrokken partijen aanwezig waren, is gesproken over zowel acute als langetermijnoplossingen voor het energieprobleem.

Volgens Berenstein ligt een belangrijk deel van het probleem momenteel bij de beschikbare productiecapaciteit. Bij de EBS staan drie generatoren stil, terwijl ook turbines van de Afobaka-krachtcentrale buiten bedrijf zijn. Berenstein vindt dat de regering zo snel mogelijk maatregelen moet treffen om deze acute problemen aan te pakken.

Volgens hem moet EBS het beschikbare, maar momenteel ongebruikte vermogen zo snel mogelijk inzetten om op korte termijn verlichting te brengen in de huidige situatie. De vakbondsleider benadrukt daarnaast dat er ook structurele oplossingen nodig zijn om de energievoorziening op langere termijn te verbeteren.

Related posts