Mobiel data-verbruik: Suriname in top 3 landen wereldwijd
February 3, 2026

Twee Surinaamse documentaires geselecteerd voor Curaçao International Film Festival

Gepubliceerd door ABC Redactie op February 3, 2026

Twee Surinaamse documentaires, ‘Langabere, een ode aan de Kaseko muziek’ van Rosita Leeflang en ‘A dede wroko fu La Prosperité’ van Sam Blankendal, zijn geselecteerd om vertoond te worden tijdens het prestigieuze Curaçao International Film Festival (CIFF), dat plaatsvindt van 14 tot 19 april 2026 in The Movies Otrobanda. De documentaires zijn onderdeel van het Surinaamse project Doculab ‘10 voor 50’.
 
De geselecteerde films maken deel uit van het programma onderdeel Caribbean Focus, waar bijzondere verhalen van Caribische makers centraal staan. ‘Dit is een prachtige erkenning voor het harde werk, het doorzettingsvermogen en het talent van onze makers, en een belangrijke stap naar internationale zichtbaarheid voor Surinaamse cinema’, schrijft Stichting The Back Lot, die ‘DocuLab ’10 voor 50’ heeft geïnitieerd, ontwikkeld en uitgevoerd.

Doculab ‘10 voor 50’ werd opgezet als een driejarig leertraject waarin 11 first-time filmmakers intensief werden begeleid bij het ontwikkelen van hun eigen documentaire. In een unieke samenwerking met ervaren coaches, diverse masterclasses en externe mentoren, hebben de makers ruim drie jaar gewerkt aan persoonlijke en maatschappelijk relevante verhalen. De eindresultaten werden met veel enthousiasme ontvangen tijdens het Makandra Documentaire Filmfestival in TBL Cinemas, en gaan nu dus ook internationaal. De documentaires zijn op dit moment nog te zien in TBL Cinemas.
 
DocuLab ’10 voor 50’ is geïnitieerd, ontwikkeld en uitgevoerd door Stichting The Back Lot. De realisatie van Doculab ‘10 voor 50’ werd mogelijk gemaakt dankzij de financiele ondersteuning van het Nederlands Filmfonds.
 
De geselecteerde documentaires zijn representatief voor de kracht en diversiteit van het Surinaamse perspectief. Ze getuigen van een nieuwe generatie verhalenvertellers die niet alleen lokaal impact maken, maar ook op regionale en wereldwijde podia hun stem laten horen.

Related posts