Wetenschappelijk personeek AdeKUS wederom in beraad
December 9, 2025

Themadag mentale gezondheid van start op SAO

Gepubliceerd door ABC Redactie op December 9, 2025

Het Directoraat Welzijn en Arbeid van het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid is in samenwerking met de Stichting Arbeidsmobilisatie en Ontwikkeling (SAO) op 8 december 2025 van start gegaan met een themadag mentale gezondheid op het complex van SAO te Geyersvlijt. Tijdens de themadag, die woensdag 10 december afloopt, worden 220 cursisten verdeeld in 25 per groep breedvoerig geïnformeerd over mentale gezondheid.

De themadag heeft een preventief karakter, waarbij de SAO-cursisten geïnformeerd worden over mentale gezondheid, alcohol en drugsgebruik en verslaving, zodat zij in staat zijn om deze issues vroegtijdig te herkennen en nodige hulp te gaan zoeken bij de diverse instanties, die zich met deze issue bezighouden. Het Buro Verslavingszorg van het PCS verzorgt de sessie, middels een interactieve presentatie, inclusief videomateriaal.

Raj Jadnanansing, Onderminister van het Directoraat Welzijn en Arbeid, die de themadag opende, gaf aan dat het beste team van Suriname op SAO aanwezig was om informatie te
verschaffen. De Onderminister gaf aan, dat cursisten van de SAO breed gevormd moeten worden en niet alleen vaktechnisch, zodat ze hun plaats kunnen innemen in de maatschappij.

De onderminister wees op de precaire situatie met alcohol en drugs onder jongeren en informeerde de cursisten dat het vaak moeilijk is om nee te zeggen, zeker tegen peer pressure. Jadnanansing riep de cursisten op om vragen te stellen, maar ook om de informatie door te geven aan anderen. De onderminister wees de cursisten erop dat mental health issues, drank en drugsverslaving zeer ernstige consequenties kunnen hebben voor verslaafden, hun familieleden, maar ook de maatschappij als geheel. De onderminister benadrukte daarom het belang van hulp. Volgens Jadnanansing kan hulp geboden worden door professionals, maar de cursisten werden ook geïnformeerd over de site, www.ehealth.sr, waar zij ook terecht kunnen voor online hulp.

Naast de bewindsman kwamen ook Naomi Esajas-Fiperson, Voorzitter van de Raad van Toezicht van SAO en Joyce Lapar, Directeur SAO aan het woord bij de opening. Esajas-Friperson juichte het initiatief toe en gaf aan, dat er tegenwoordig veel op jongeren afkomt, die in staat moeten zijn om de juiste keuzes te maken. Ze was daarom ingenomen met het thema van de dag: “Stop, denk en kies bewust”.

Laparsprak van een mooi moment waarbij SAO niet alleen werkt aan de technische vaardigheden van de cursisten, maar ook meehelpt aan de vorming van hen zodat ze daadwerkelijk ready zijn om de arbeidsmarkt te kunnen betreden. Ze riep de cursisten op om zich open te stellen voor de informatie, zodat ze beter kunnen omgaan met issues, waarmee zij geconfronteerd worden gedurende hun leven en riep hun op om de nodige vragen te stellen aan de deskundigen.

Related posts