Lions Club Paramaribo Central en het ’s Lands Hospitaal hebben vandaag een gezondheidsdag gehouden in het kader van Wereld Diabetesdag, die jaarlijks op 14 november wordt herdacht. Tijdens de gezondheidsdag konden bezoekers onder meer hun bloedsuiker laten meten, hun BMI laten bepalen en advies krijgen van een fysiotherapeut en diëtist. De opkomst was bijzonder goed: ook scholen waren uitgenodigd.
Lions Club Paramaribo Central zorgde voor het benodigde materiaal. De organisatie haalde daarnaast bewoners van Fatima Oord op, zodat ook zij hun bloedsuiker kunnen laten controleren.
De directeur van het ’s landshospitaal, Dayasankar Mathoera, spreekt van een belangrijk initiatief. In een vroeg stadium zou aandacht geschonken moeten worden van diabetes. De risico’s op latere leeftijd zijn enorm.
Diëtist Mariska Tai Apin kreeg veel vragen over bloeddruk, afvallen en BMI. De interesse was merkbaar. Glenn Tewari van Lions Club Paramaribo Central zegt dat de voorbereiding naar deze dag toe, goed was. Hij meet aan de opkomst dat de bewustwording steeds groter wordt. Er is veel eductatie en promotie.







