
President onjuist geïnformeerd over Brits-Indische immigratie en slavernij
26 June 2023
Kabinet weerspreekt berichten over ontoelaatbare handelingen politie-inspecteurs
27 June 2023Strijd van voorouders die heeft geleid tot afschaffing slavernij moet gevierdworden
Er zijn verschillende activiteiten in verband met 160 jaar afschaffing van de slavernij. President Chan Santokhi spreekt van een herdenkingsweek en tegelijkertijd ook van een feestweek. De strijd voor vrijheid, die door de voorouders geleverd is, moet wel gevierd worden.
De Keti-Koti herdenking heeft een nieuwe dementie gehad door het aanbieden van excuses vanuit de Nederlandse regering. Het natraject wordt zowel in Suriname als Nederland begeleid.
De voorzitter van de Nationale Commissie Jubileumjaren Jack Uden, is blij dat de regering middelen beschikbaar heeft gesteld voor de herdenkingsactiviteiten. De opdracht van de regering was dat de activiteiten een sociaal-maatschappelijk, educatief en landelijk karakter moeten hebben. Volgens Uden is op dat gebied wel succes geboekt.