Geen woningbouw vanuit SOZAVO in afgelopen vijf jaar
February 25, 2026

SOZAVO presenteert beleidskoers na zeven maanden Pokie

Gepubliceerd door ABC Redactie op February 25, 2026

Minister Diana Pokie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (SOZAVO) heeft dinsdag samen met haar directieteam, een persconferentie gehouden over de beleidsontwikkelingen binnen de sociale sector. Daarbij blikte zij terug op de eerste zeven maanden van haar ambtsperiode en kondigde zij aan dat het ministerie terug moet naar zijn core-business.

Volgens Pokie ligt de prioriteit bij het versterken van het sociaal beleid en het effectiever bereiken van kwetsbare groepen. Zij gaf aan dat het ministerie zich scherper zal richten op zijn primaire taken en de uitvoering van bestaand beleid zal verbeteren.

Uit een onderzoek van de Inter-American Development Bank (IDB) uit 2022 blijkt dat ongeveer 21 procent van de Surinaamse bevolking in armoede leeft. In het binnenland gaat het om ruim één op de vijf mensen, terwijl circa 1,5 procent van de samenleving in extreme armoede verkeert. Deze cijfers onderstrepen volgens de minister de urgentie van doelgericht en samenhangend sociaal beleid.

Het beleid van SOZAVO is gebaseerd op 23 beleidsprogramma’s. Pokie benadrukte dat deze programma’s beter moeten worden ingevuld en uitgevoerd, zodat het sociaal beleid zichtbaarder en effectiever wordt voor de samenleving. Het ministerie zal de komende periode inzetten op meer focus, betere coördinatie en versterking van de uitvoering.

Related posts