Atompai: Suriname heeft geen geldprobleem, maar uitvoeringsprobleem

October 2, 2026

Adhin reageert op waarschuwing Rasoelbaks; kritiek draagt bij aan het debat

October 3, 2026

Somohardjo wil niet dat onderzoek OM te lang duurt

Gepubliceerd door ABC Redactie op October 2, 2026

Oud-minister en huidig parlementariër Bronto Somohardjo van de PL wil niet dat het onderzoek van het Openbaar Ministerie (OM) naar zijn handelen als voormalig minister van Binnenlandse Zaken te lang duurt. Met de maand oktober gaat de vijfde maand in sinds hij in staat van beschuldiging is gesteld door het parlement. Daarmee kreeg het OM groenlicht om het strafrechtelijk onderzoek uit te voeren.

Somohardjo zegt dat hij zijn onschuld wil bewijzen en daarom het onderzoek van het OM verwelkomt. Als parlementariër heeft hij ook voorgestemd voor het instellen van het onderzoek tegen zichzelf.

Wat hij niet wil, is dat de zaak wordt gebruikt als verkiezingsissue. Somohardjo zegt dat hij rustig afwacht. Hij is één keer door het OM opgeroepen, ongeveer vier maanden geleden. In het programma ABC Actueel bleef Somohardjo erbij dat hij onschuldig is.

Related posts