
ABOP-parlementariër Edgar Sampie heeft vandaag in De Nationale Assemblée aandacht gevraagd voor de kwestie illegale goudzoekers. Hij zegt dat de verklaring van de politie in het geval van Royal Hill, bij de Zijin/Rosebel goudmijn waar er twee doden zijn gevallen, haaks staat op verklaringen van ooggetuigen. Hij wenst een onafhankelijk onderzoek.
Vanaf het aantreden van deze regering zijn er reeds 4 porknokkers overleden. Sampie wenst daadkrachtig optreden van de president en hoopt dat zij met oplossingen komt.
Illegale goudzoekers werden zondag door veiligheidsdiensten teruggedreven uit de mijn. Tijdens hun vlucht stortten ze van een hoogte naar beneden. Eén van hen overleed meteen en de andere werd zwaargewond overgebracht naar de Spoedeisende Hulp van het Academisch Ziekenhuis Paramaribo. Hij is later toch aan zijn verwondingen overleden.






