Aangifte tegen mensen die de voedselpakketten uit India verkopen
November 10, 2025
Parlementariërs horen Rekenkamer over rapport gronduitgifte
November 10, 2025

Rusland voerde geen onderhandelingen met Chinalco

Gepubliceerd door Glenn Truideman op November 10, 2025

De reactie van president Jennifer Simons over Chinalco hebben bij sommigen in de samenleving tot verwarring geleid. Vice-president Gregory Rusland zei vanmorgen in ABC Actueel dat niemand de schuld in de schoenen geschoven moet worden. Hij vond het goed om aan te geven wat er namelijk gebeurd was.

Gedurende zijn waarneming als president werd Rusland geconfronteerd met het verzoek om de CEO van Chinalco te ontvangen. Daar is hij op ingegaan. Het waren geen onderhandelingen. Dat doet niet een president, een vice-president of een minister maar een heel team dat terzake deskundig is.

In zijn regelmatig contact met president Simons heeft Rusland ook over het bezoek gehad van Chinalco. Rusland zegt tenslotte dat hij reeds lang het standput huldigt dat wij geen grondstoffen, in dit geval bauxiet, exporteren.

Inmiddels hebben hij en president Simons in het parlement aangegeven dat zij op één lijn staan qua Chinalco.

Related posts