12 rijbewijzen ingevorderd tijdens snelheidscontroles

September 20, 2026

President Simons naar VN-vergadering in New York

Gepubliceerd door ABC Redactie op September 21, 2026

President Jennifer Simons is zondag naar New York vertrokken voor deelname aan de 81ste Algemene Vergadering van de Verenigde Naties. De jaarlijkse bijeenkomst van wereldleiders vindt van 21 tot en met 24 september plaats onder het thema ‘Vertrouwen herstellen, de transitie beheren: een VN die resultaten levert voor iedereen’.

In haar toespraak zal Simons onder meer het belang van de internationale rechtsorde benadrukken. Volgens de president is Suriname, als relatief klein land, sterk afhankelijk van internationale regels en vreedzame oplossingen voor geschillen.

Ook klimaatverandering staat centraal in haar boodschap. Simons vindt dat de internationale gemeenschap meer moet doen om de leefbaarheid van de aarde voor toekomstige generaties te waarborgen.

Tijdens haar verblijf in New York zal de president daarnaast bilaterale gesprekken voeren. Zo spreekt zij met de Nederlandse premier Rob Jetten over onder meer het vertrek van Surinaamse arbeidskrachten naar Nederland. Met de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank wordt gesproken over kunstmatige intelligentie (AI) en de kansen en uitdagingen daarvan voor de regio.

Simons zegt tijdens de gesprekken te willen zoeken naar samenwerkingsverbanden die concreet voordeel kunnen opleveren voor Suriname.

Related posts