23 deelnemers ronden basispluimveetraining in Commewijne af

June 30, 2026

Politieagenten Pikin Saron-zaak vrijgesproken

Gepubliceerd door ABC Redactie op June 30, 2026

De zeven politieagenten die terechtstonden in de zaak rond de onlusten in Pikin Saron zijn zojuist door de kantonrechter vrijgesproken. Zij werden ervan verdacht op 2 mei 2023 zodanig geweld te hebben gebruikt dat Martinus Wolfjager en Ivanildo Dijksteel daarbij om het leven kwamen.

Het Openbaar Ministerie had tegen de agenten een voorwaardelijke gevangenisstraf van twaalf maanden geëist, met een proeftijd van drie jaar.

De rechter oordeelde echter dat de tenlastelegging niet bewezen is. Volgens de uitspraak bevonden de agenten zich tijdens de onlusten in een onoverzichtelijke en gevaarlijke situatie. Van excessief geweld was volgens de rechter geen sprake; het toegepaste geweld viel binnen de grenzen van noodweer. Daarmee werd de tenlastelegging ontzenuwd en volgde vrijspraak voor alle zeven verdachten.

De uitspraak is gedaan in eerste aanleg. Het Openbaar Ministerie heeft nog twee weken de tijd om te beslissen of het in hoger beroep gaat.

Related posts