OM eist 10 jaar cel tegen verdachte voor verkrachting, vrijheidsberoving en mishandeling

August 8, 2026

Politie Nieuw Amsterdam controleert vissersvaartuigen op de rivier

Gepubliceerd door ABC Redactie op August 8, 2026

De politie van station Nieuw Amsterdam is gestart met controles op de Suriname- en Commewijnerivier als onderdeel van de verhoogde surveillance in Regio Oost. De controles richten zich op vissersvaartuigen die de rivieren bevaren en verschillende vishavens aandoen voor het laden en lossen.

Tijdens een controle op zaterdag 25 juli 2026 werden vanaf de ochtend acht vissersvaartuigen gecontroleerd. Daarbij werd onder meer nagegaan of de boten beschikten over geldige visvergunningen en of de bemanning, die vaak uit Guyana afkomstig is, legaal in Suriname verblijft.

De controle betrof onder andere SKN-boten en Venezolaanse vissersvaartuigen. De politie geeft aan de controles voort te zetten om illegale activiteiten op de rivier tegen te gaan en roept booteigenaren op zich aan de geldende wettelijke voorschriften te houden.

Related posts