MinOWC wil betere begeleiding van leerlingen richting eindexamen
August 14, 2025
Parmessar aan Noersalim: ‘wij accepteren geen bedreigingen’
August 15, 2025

Pilot-trainingsproject voor jonge agrarische ondernemers in Suriname

Gepubliceerd door Claudiõ Draibas op August 14, 2025

Tania Bhulai, oprichter en directeur van Suriname voor Morgen, en Chevelly Plet, oprichter van Youth Triumph Suriname, hebben samen een pilotproject gelanceerd onder de titel “Take your business to the next level with the business club”. Het project biedt vijf deelnemers agrarische training, waarbij vanwege beperkte middelen bewust voor een klein aantal is gekozen.

Volgens Plet is het doel van het project het stimuleren van ondernemerschap. Ervaring in de agrarische sector is geen vereiste, maar deelnemers moeten wel beschikken over een businessplan. De doelgroep bestaat uit jonge ondernemers tussen de 18 en 35 jaar die recent actief zijn geworden in deze sector.

Bhulai geeft aan dat de training deels fysiek en deels online zal worden verzorgd. Na afloop van de pilot is het de bedoeling een businessclub op te richten en het programma uit te breiden naar meer deelnemers. Het traject omvat zes uur training per week, met coaching vanuit Nederland, webinars en netwerkbijeenkomsten.

De bijdrage is SRD 1000,- en zal er een selectieprocedure plaatsvinden.

Related posts