
De Surinaamse wetgeving biedt voldoende mogelijkheden voor het toestaan van dubbele nationaliteit. Dat stelt oud-parlementariër en voormalig medewerker van het Centraal Bureau voor Burgerzaken, Anton Paal.
Volgens Paal kan dit een oplossing vormen voor de problemen waarmee Nederlandse voetballers te maken hebben gekregen nadat zij de Surinaamse nationaliteit aannamen om uit te komen voor de nationale selectie. Hij geeft aan dat hij eerder al had gewaarschuwd voor de manier waarop deze kwestie is aangepakt, maar dat daar destijds geen gehoor aan werd gegeven.
Een aantal spelers, actief in Nederland en spelend voor Suriname, zou door de huidige constructie in de knel zijn geraakt.
Paal benadrukt dat een oplossing niet alleen van Suriname kan komen. Ook Nederland zal volgens hem moeten meewerken, bijvoorbeeld door wetgeving of procedures aan te passen.






