Minister Harish Monorath van Justitie en Veiligheid zegt dat het onderzoek naar de zogenoemde kwikzaak meer tijd heeft gevergd dan de samenleving en het parlement hadden verwacht. Volgens de minister heeft hij daarom meerdere keren om meer ruimte gevraagd om het onderzoek zorgvuldig te kunnen uitvoeren.
In de zaak zijn inmiddels meerdere personen aangehouden, onder wie politiemannen. Monorath spreekt van aanwijzingen voor georganiseerde criminaliteit die volgens hem al langere tijd binnen het politieapparaat aanwezig is.
Volgens Monorath is voor het probleem een bredere aanpak nodig. Zo moet het Korps Politie Suriname volgens hem anders omgaan met de opslag en bewaking van in beslag genomen goederen. Het beleid op dit gebied moet worden aangescherpt.
De minister zegt dat het politiekorps bezig is zichzelf te herstellen. Naast strafrechtelijke maatregelen kunnen ook disciplinaire of tuchtrechtelijke maatregelen worden getroffen tegen politiefunctionarissen die zich schuldig hebben gemaakt aan strafbare feiten.






