Guyanees aangehouden bij Burnside met 53 flessen hoestdrank

September 2, 2026

Minister Huur wil nieuw hoofdkantoor voor Regionale Ontwikkeling

Gepubliceerd door ABC Redactie op September 2, 2026

Minister Miquella Huur van Regionale Ontwikkeling (RO) wil op korte termijn werken aan de realisatie van een nieuw, modern en duurzaam hoofdkantoor voor het ministerie. Zij heeft de noodzaak hiervan maandag 31 augustus benadrukt tijdens overleg met de Inter-American Development Bank (IDB).

Het voormalige hoofdkantoor aan de Roseveltkade raakte in 2024 zwaar beschadigd en ging door zware rukwinden verloren. Sindsdien zijn de medewerkers over verschillende locaties verspreid. Een groot deel van het ministerie is momenteel gevestigd aan de Crommelinstraat, waar ruim 200 medewerkers werken. Het gebouw was oorspronkelijk niet berekend op een dergelijke bezetting.

Volgens Huur is een structurele oplossing noodzakelijk. Het ministerie heeft al een plan voor een nieuw hoofdgebouw aan de Zwartehovenbrugstraat. De nieuwe locatie moet voldoende werkruimte bieden en zorgen voor een efficiëntere werkomgeving.

De huisvesting heeft ook gevolgen voor het gedecentraliseerd bestuur. Zo zijn districtscommissarissen van Sipaliwini momenteel in Paramaribo gehuisvest. Het ministerie wil dat zij weer vanuit hun eigen bestuursgebieden kunnen functioneren. Daarvoor moeten ook de commissariaten in Sipaliwini worden verbeterd.

Tijdens het overleg met de IDB kwamen daarnaast plannen voor de uitbreiding van Stichting Nyun Combe aan de orde. De stichting vangt onder meer inheemse en Marronfamilies uit het binnenland op die voor bijvoorbeeld rouwrituelen naar Paramaribo komen. De huidige locatie aan de Kleine Saramaccastraat biedt volgens Huur onvoldoende ruimte. Een nieuwe locatie met meerdere units moet het mogelijk maken om meerdere families tegelijkertijd op te vangen.

IDB Country Representative Adriana La Valley gaf aan dat voorstellen voor mogelijke financiering eerst via het ministerie van Financiën en Planning moeten worden ingediend. Een vertegenwoordiger van dat ministerie nam daarom eveneens deel aan het overleg.

Het gesprek moet de basis vormen voor verdere uitwerking van de plannen en het verkennen van mogelijke ondersteuning door de IDB.

Related posts