Examenleerlingen Moengo en Albina zonder aardrijkskundelessen door lerarentekort
May 21, 2026
Ontwikkeling Klaaskreek heeft aandacht EZOTI; MoU ondertekend
May 21, 2026

Geen examens in vakken waar lessen niet gevolgd zijn

Gepubliceerd door ABC Redactie op May 21, 2026

Sommige leerlingen in Moengo en Albina hebben al geruime tijd geen lessen gevolgd vanwege een tekort aan leerkrachten. Dat stelde NDP-parlementariër Sylvana Afonsoewa dinsdag tijdens de vergadering van De Nationale Assemblée (DNA).

Minister Dirk Currie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (MinOWC) bevestigde voorafgaand aan de wekelijkse ministerraad dat er op bepaalde scholen sprake is van achterstanden door een gebrek aan docenten.

Volgens de minister zullen vakken waarvoor geen onderwijs is verzorgd, niet worden meegenomen in de examens. Daarnaast is het ministerie inmiddels in overleg met de betrokken scholen om oplossingen uit te werken. Eén van de maatregelen is het inzetten van extra lessen door de leerkrachten die momenteel wel beschikbaar zijn. Zij zullen hiervoor aanvullend worden betaald.

Currie gaf echter aan geen garantie te kunnen geven dat de extra ingezette leerkrachten direct over hun vergoeding zullen beschikken. Hij verzekerde wel dat hij zich ervoor zal inzetten om de betalingen zo snel mogelijk in orde te maken.

Related posts