Suriname zegt nee tegen kinderarbeid met de rode kaart
June 12, 2026
Tien kleuters lichtgewond bij verkeersongeval op Martin Luther Kingweg
June 12, 2026

Betere tv- en connectiviteitsvoorzieningen voor dorpen in Zuid-Suriname

Gepubliceerd door ABC Redactie op June 12, 2026

Een delegatie bestaande uit vertegenwoordigers van E-Gov, Telesur, DNA-lid Iona Edwards en het districtsbestuur van Coeroeni heeft een bezoek gebracht aan Kwamalasamutu en Alalapadu voor de officiële start van een project dat de televisie- en connectiviteitsvoorzieningen in het zuiden van Suriname moet verbeteren.

Na een ontvangst in Kwamalasamutu werd ook een werkbezoek gebracht aan Alalapadu, waar de werkzaamheden officieel van start gingen. Het project heeft als doel bewoners van afgelegen gemeenschappen beter toegang te geven tot informatie, educatie en communicatie.

Met de verbeterde voorzieningen kunnen inwoners gemakkelijker nationale en internationale nieuwsuitzendingen volgen en beter verbonden blijven met ontwikkelingen in de rest van het land. Voor kinderen biedt het project bovendien extra mogelijkheden om educatieve programma’s te bekijken die bijdragen aan hun kennis en ontwikkeling.

Daarnaast moet het initiatief de verbinding tussen de dorpen in Zuid-Suriname en de rest van het land versterken. Bewoners krijgen hierdoor ook meer mogelijkheden om belangrijke evenementen en sportwedstrijden te volgen.

Het project wordt uitgevoerd in samenwerking met het Kabinet van de President. Na de start in Kwamalasamutu en Alalapadu zullen de werkzaamheden worden voortgezet in Coeroeni, Amotopo en andere dorpen in de regio.

Volgens het districtsbestuur vormt het project een belangrijke stap in het verbeteren van de informatievoorziening en leefomstandigheden van de gemeenschappen in het binnenland. Daarbij werd waardering uitgesproken voor alle betrokken organisaties en personen die hebben bijgedragen aan de uitvoering van het initiatief.

Related posts