Meer aandacht voor de zee van Suriname
May 10, 2017
RUMAS bouwproject verloopt naar tevredenheid
May 12, 2017

8 decemberproces moet worden voortgezet

Gepubliceerd door ABC Redactie op May 11, 2017

8decHet Hof van Justitie, heeft vandaag bepaald  dat het 8 decemberstrafproces door gaat. Het hoger beroep van het Openbaar Ministerie is door het Hof afgewezen. De strafzaak moet worden voortgezet tegen alle verdachten. Het OM is niet ontvankelijk verklaard en de zaak is voor verdere behandeling terugverwezen naar de Krijgsraad.

Het Openbaar Ministerie (OM) tekende begin februari hoger beroep aan tegen het besluit van de krijgsraad om het proces door te laten gaan. De krijgsraad legde een verzoek van de procureur-generaal om het strafproces te stoppen, naast zich neer.

Dit verzoek was een opdracht van president Bouterse. Die gebruikte hiervoor artikel 148 uit de grondwet dat de president de mogelijkheid biedt een strafproces stop te zetten als de staatsveiligheid in gevaar is.

Hugo Essed, advocaat van de nabestaanden, verwachtte  dat het hof het hoger beroep van het OM zou afwijzen, omdat daar geen juridische grond voor zou zijn.{mp3}essed11mei{/mp3}

Related posts