Mathoera ontbiedt Guyanese ambassadeur Keith George |
vrijdag 23 september 2022 14:58 |
Op 28 april heeft president Chan Santokhi zich uitgelaten over deze kwestie op ABC. Hij gaf uitleg over het probleem met de visvergunningen. Toen plaatste Santokhi eerder gedane uitspraken van de Guyanese president, onder de noemer van politieke taal.
Ook Wilgo Bilkerdijk, voorzitter van de Associatie van Surinaamse Fabrikanten (ASFA) heeft kennis genomen van de uitspraken die Jagdeo heeft gedaan over eventuele respresaillemaatregelen tegen Surinaamse bedrijven daar. Bilkerdijk gelooft dat dit een onderhandelingstactiek is, maar neemt de uitspraken tegerlijkertijd wel serieus.
Volgens hem had de regering eerst moeten afstemmen met de visserijsector in Suriname, alvorens beloftes te doen aan Guyana voor 150 visvergunningen. Bilkerdijk gelooft dat Suriname wel degelijk een toezegging heeft gedaan aan Guyana; ook al was dat mondeling. Dit typeert hij als een blunder. |
ABC Nieuws



